Případové studie

Zeptali jsme se našich zákazníků na následující:


1) jak jste řešili firemní agendu, kterou dnes řešíte v CAFLOU, před pořízením CAFLOU?

2) jak fungujete s CAFLOU, jak CAFLOU používáte, na jakou agendu, jak vám usnadňuje práci, zpřehledňuje firemní aktivity, co se změnilo, zlepšilo apod.?

 

 

LookWeb s.r.o.

Jméno: Lukáš Hájek
Pozice: Společník, Jednatel, Programátor
Název firmy: LookWeb s.r.o.
Www: www.lookweb.cz
Obor: Tvorba a správa webových prezentací, aplikací a eshopů

Jak jsme fungovali před Caflou

PrimaERP systém konkurence, ale bylo s ním samé zlobení, protože jen máloco v něm fungovalo spolehlivě.

Jak fungujeme s Caflou

Bezstarostně, Caflou zkrátka a dobře funguje, a přestože je jednoduché a poměrně malé, nabízí přesně to, co pro fungování potřebujeme a ještě navíc v dostatečné variabilitě, abychom si nalezli vlastní způsob, jak jednotlivé funkce používat.
 

Variety Group, s.r.o.

Jméno: Martin Kolesár
Pozice:
Název firmy: Variety Group, s.r.o.
Www: www.variety.cz
Obor: Správa IT, storage, cloud

Jak jsme fungovali před Caflou

Ačkoliv IT specialisté, měli jsme různé rozdrobené, navzájem nepropojené aplikace nám řešily vše potřebné. Ovšem nedařilo se nám vyřešit to nejpodstatnější. Totiž, abychom to opravdu používali. Dovedete představit, jak to bylo nekomfortní a otravné.

Jak fungujeme s Caflou

Naše práce spočívá v péči o klienty a jejich kompletní IT infrastrukturu. K tomu, abychom to dělali efektivně, je potřeba mít dokonalý přehled na tím, jak se komu věnujeme a jaké typy požadavků se kde opakují s jakým výsledkem jejich řešení. 

Caflou nám pomohlo vše sjednotit do smysluplného celku, jehož výstupem, je větší přehled na tím, co u našich klientů děláme a jakým způsobem se jim věnujeme v porovnání s tím, jaké faktury od nás jdou. Využíváme jen zlomek možností tohoto systému, ale i tak je to pro nás nesporná časová úspora při zadávání a analýze dat. Největší výhodu vidím v tom, že se s Caflou pracuje neuvěřitelně lehce. I z mobilu je velmi dobře ovladatelné a přehledné. Nenutí vás ke zbytečným úkonům při vyplňování povinných položek. Zkrátka velmi rychle vyplníme v terénu například výkaz práce s minimem informací, které si pak v klidu u počítače doplníme, upravíme. Nestane se tak, že při fakturacích na některé výkazy zapomeneme, což se dříve pravidelně stávalo kvůli nekomfortnímu zadávání v jiných aplikacích. Utíkaly nám tak měsíčně nemalé částky včetně užitečných informací, co se kde u jakého klienta dělalo, abychom mohli efektivně navázat na předchozí práce.

Dále vkládáme naději na geniální propojení Integromatu s Caflou, které nám umožní prakticky libovolnou manipulaci a analýzu téměř veškerých dat, které sbíráme ze všech zdrojů včetně Caflou. Například si dovedu představit navázání akce spuštění časovače na základě zjištěné polohy mobilního telefonu technika v perimetru adresy konkrétního zákazníka, ke kterému dojede (máme stálé klienty) a opětovnému ukončení časovače, při odjezdu. Stejně tak evidenci telefonátů, emailů podle seznamů lidí a tel. čísel přiřazených ke konkrétním firmám. Analýzu četnosti návštěv, analýzu častých druhů zásahů v závislosti na nastavených smlouvách, abychom byli féroví na obě strany, měli k tomu podklady a postupně zvyšovali efektivitu a tím šetřili čas, energii i peníze nám i našim klientům.

Design69.cz

Jméno: Jaroslav Šrámek
Pozice: Majitel, zakladatel
Název firmy: Design69.cz
Www: www.design69.cz
Obor: Marketing, reklama, design, polygrafie, tisk

Jak jsme fungovali před Caflou

Těžkopádně v tabulkovém rozhraní excel a google tabulky.

Jak fungujeme s Caflou

V podstatě hned od začátku ostrého podnikaní, jsem začal s Caflou a nyní po 3 letech používání vím, že jsem udělal nejlepší rozhodnutí a zvolil si Caflou. Pomocník, ulehčující práci, bez kterého bych se každodenně neobešel.

Zlepšovatelé s.r.o.

Jméno: Honza Guzi
Pozice: Jednatel a majitel
Název firmy: Zlepšovatelé s.r.o.
Www: www.zlepsovatele.cz
Obor: Administrace a řízení projektů

Jak jsme fungovali před Caflou

Velmi živelně, s 1 firmou a pár klienty kdy jsme nehlídali termíny, faktury ani projekty jinak než v excelu.

Jak fungujeme s Caflou

Dokážeme "řídit" projekty s více než 300 klienty, máme zde 10 našich firem, jimž Caflou pomáhá nezapomenout na faktury, termíny, projekty a další důležité věci.

Krejčovství Tomáše Dočkala

Jméno: Tomáš Dočkal
Pozice: Jednatel a krejčí
Název firmy: Krejčovství Tomáše Dočkala
Www: www.tomasdockal.cz
Obor: Zakázkové krejčovství

Jak jsme fungovali před Caflou

Před Caflou jsem byl zahlcen lístečky a dokumenty ve Worldu a Excelu, které však při větším množství zakázek působily pouze zmatek. Jako řemeslník jsem placen za práci rukami avšak spoustu času jsem trávil nadměrnou administrativou a o peníze jsem tak spíše přicházel než je vydělával.

Jak fungujeme s Caflou

Caflou jsem původně vyzkoušel jako systém na tvorbu faktur ale postupně jsem zjistil, že jeho funkce jsou mnohem širší a zjednodušuje administrativní chod firmy snad po všech směrech. Nejvíce oceňuji, že je možné bleskově generovat faktury stálým klientům. V systému je možné mít uložené všechny své dodavatele, tudíž díky intuitivitě systému mě může snadno zastoupit i jakýkoliv zaměstnanec v případě kontaktování klientů, objednání materiálů u dodavatelů apod. což dříve bylo nepředstavitelné. Caflou za mě také hlídá splatnost faktur a tak mám přehled o neuhrazených fakturách. Dále je zde funkce Cashflow, díky které mám pořád přehled o tržbách. A tak bych mohl pokračovat dál a dál. Za 10 let podnikání jsem vyzkoušel nespočet programů, které mají nejrůzněji usnadňovat administrativu, ale Caflou je s přehledem strčí do kapsy.

E-SMILE.cz

Jméno: Lukáš Zeman
Pozice: Majitel
Název firmy: E-SMILE.cz
Www: www.e-smile.cz
Obor: Grafické a internetové studio

Jak jsme fungovali před Caflou

Pomocí excelovských tabulek a slovními zadáními / papírkovou metodou.

Jak fungujeme s Caflou

Zrychlení procesu zadávání zakázek, spolupráce v týmu, předávání kompetencí a následné účtování na základě výkazů jednotlivých pracovníků včetně propojení s fakturací je opravdu urychlením práce a dobrým přehledem, kdo a jak na projektu pracuje/pracoval. 

FaVoltronic

Jméno: Jakub Šalek
Pozice: Revizní technik, jednatel
Název firmy: FaVoltronic
Www: www.fa-voltronic.business.site
Obor: Revize elektrických zařízení

Jak jsme fungovali před Caflou

Před Caflou to byla džungle. Jeden účetní program střídal druhý. Chyběl jednotný nástroj, který by vše zjednodušil a umožnil práci online.

Jak fungujeme s Caflou

Vše zapadá do sebe. K Petrovi coby zakladateli mám svůj osobitý vztah a poznal jsem, že je to člověk s charakterem, kterému v prvé řadě jde o spokojenost lidí a ne pouze o zisk. Velmi si cením možnosti snadno a přehledně fakturovat a sdílet fakturace s ostatními subjekty. 

UVD spol. s.r.o.

Jméno: Vladimír
Pozice: Ředitel
Název firmy: UVD spol. s.r.o.
Www: www.uvd.cz
Obor: Dopravní nehody, pracovní úrazy

Jak jsme fungovali před Caflou

Chaoticky co se týče zejména úkolů pracovníků týmu a sledování jejich plnění. Základní informace k projektům jsme měli rozestrkané po všech možných tabulkách.

Jak fungujeme s Caflou

Výrazně organizovaněji a přehledněji. Mnoho tabulek jsem mohli opustit. Caflou nás nutí zavést procesy, což má své přínosy co se týče přehlednosti nad plněním úkolů a jejich plánováním a celkově nás posunulo dále. Modul Cashfow nám umožňuje mít přehled o ekonomice firmy průběžně i když firemní účetní ještě nezpracovala podklady do účetní evidence. 

TRIPON DIGITAL s.r.o.

Jméno: Martin Klimánek
Pozice: CEO
Název firmy: TRIPON DIGITAL s.r.o.
Www: www.tripon.cz
Obor: Digital studio

Jak jsme fungovali před Caflou

Google Docs

Jak fungujeme s Caflou

Srdce naší denní práce. 

ASN Plus s.r.o.

Jméno: Pavel Schiller
Pozice: CEO
Název firmy: ASN Plus s.r.o.
Www: www.asnplus.cz
Obor: Vývoj a výroba mikroprocesory řízené elektroniky včetně technologií IoT, které umožňují bezdrátovou komunikaci s internetem při výdrži na baterii až 10 let.

Jak jsme fungovali před Caflou

Před Caflou jsme nepřiřazovali příjmy, výdaje a čas jednotlivým projektům.

Jak fungujeme s Caflou

S Caflou jsme schopni přiřazovat příjmy, výdaje a čas jednotlivým projektům díky čemuž jsme schopni přesně vyhodnocovat rentabilitu a jiné ekonomické ukazatelé. 

Base System spol. s.r.o.

Jméno: Oldřich Hlaváč
Pozice: Ředitel společnosti
Název firmy: Base System spol. s.r.o.
Www: www.basesystem.cz
Obor: Slaboproudé a integrované bezpečnostní systémy

Jak jsme fungovali před Caflou

Agendu zakázek jsme měli v Excelu, úkoly v kalendáři, trellu a wunderlistu. Neustále jsme zdlouhavě hledali nějaké související informace. Zkoušeli jsme spoustu cloudových řešení, které jsme mezi sebou automatizovali.

Jak fungujeme s Caflou

Projekty a jejich navazující úkoly pro každého člena týmu včetně výkazů k fakturaci máme v Caflou. Eventy v Caflou máme online propojené s GSuite kalendářem, poštou i týmovým diskem.

Nanovo

Jméno: Jiří Mrázek
Pozice: majitel
Název firmy: Nanovo
Www: www.nanovo.cz
Obor: Prodej nábytku, výroba nábytku, navrhování interiérů

Jak jsme fungovali před Caflou

Peníze přes Google tabulky, zakázky přes Wunderlist, faktury přes iDoklad, + další aplikace jako Trello apod. Dost komplikovaná synchronizace a kontrola, žádné CRM.

Jak fungujeme s Caflou

Caflou je skvělé svou ohebnosti a možnostmi přizpůsobení. Což pro nás byl na začátku docela problém. Ale velmi mi pomohl první hovor s panem Mackem, kterému jsem představil náš business a on mi nastínil, jak Caflou nastavit. Od té doby se pomalu učíme, jak Calfou používat a musím uznat že je to kanon! Skvělá aplikace s nejlepší podporou. Klobouk dolu. Doporučuji Caflou, kde mohu. Caflou používáme na agendu - řešíme agendu všech zakázek, kompletní fakturaci, přehled financí - cashflow je skvělá funkce. Skvělá funkce jsou VÝKAZY, kde je vidět kolik hodin práce + materiál se použije na zakázku. Záložku FIRMY využíváme jako CRM. Zatím ještě moc nevyužíváme ÚKOLY a KALENDÁŘ, ale to spíš proto, že nás není tolik. Díky Caflou je naše podnikaní přehlednější, lépe se orientujeme v financích, dokážeme lepe plánovat, jsme schopní odhalit, kde nám unikají hodiny/peníze, jaké projekty se vyplácí.

Stanovský consulting
& marketing

Jméno: Martin Stanovský
Pozice: Majitel
Název firmy: Stanovský consulting & marketing
Www: www.stanovskyconsulting.cz 
Obor: Marketing

Jak jsme fungovali před Caflou

Měli jsem několik systému. Na řízení jsme používali Asanu, na fakturaci iDoklad, na měření času Toggle a na cashflow klasickou tabulku. 

Jak fungujeme s Caflou

Postupně se vším přecházím do Caflou. Projektové řízení, měření času a fakturaci už kompletně dělám v Caflou. Odboural jsem tedy již tři systémy. Nyní pracuji na přesunutí cashflow z tabulek do Caflou. Věřím, že do dvou měsíců už budu používat pouze jeden systém, který bude z části automatizovaný. Uspořený čas věnuji kontrole kolegů, klientům a rozvoji firmy. 

 

Stále doplňujeme nové případové studie

Podívejte se také, jak CAFLOU posouvá podnikatele dál (recenze zákazníků)