Využijte výhody práce a řízení na dálku a optimalizujte fungování svých firem a týmů právě pro práci na dálku.

🎓 Caflou sérii "Jak řídit firmu a tým na dálku" přináší CAFLOU® - lehký firemní systém, se kterým řídíte výkon a ekonomiku své firmy a týmu 100% digitálně, i na dálku.

🌐 Jak řídit firmu a tým na dálku? Tipy pro remote management

článek ze série Jak řídit firmu a tým na dálku 21. 04. 2020 09:47

Jaké výhody má práce na dálku pro firmy? Jaké jsou hlavní zásady? A jaké jsou bariéry a obavy z "remote módu"? Zjistěte, jak efektivně řídit firmu nebo tým na dálku.

Pokračovat

📺 Video rozhovor "Jak na remote management"

📊 Výsledky průzkumu mezi firmami "Jak moc budou firmy fungovat na dálku?"

 

💡 Už jste zkusili uspořádat virtuální meeting v CAFLOU MEET přímo z CAFLOU? Zkuste ➡ CAFLOU MEET

💬 Základní pravidla a kultura komunikace vzdálených týmů

článek ze série Jak řídit firmu a tým na dálku 25. 04. 2020 12:52

Na správně nastavené komunikaci vzdálených týmů, na jejich pravidlech a kultuře, stojí úspěch jakéhokoliv týmu, který pracuje a je řízen na dálku. V článku uvádíme několik tipů, které vám se vzdálenou komunikací pomohou.

Pokračovat

📞 Jak organizovat efektivní meetingy vzdáleného týmu

článek ze série Jak řídit firmu a tým na dálku 29. 04. 2020 12:27

Máte na starosti "vzdálený" tým a chete mít jistotu, že vaše virtuální porady jsou efektivní, vedou k úspěchu a neplýtvají časem členů vašeho "remote" týmu? Postupujte pak podle pravidel uvedených v článku.

Pokračovat

❌ Nedělejte těchto 7 chyb při řízení svého týmu na dálku

článek ze série Jak řídit firmu a tým na dálku 08. 05. 2020 14:22

Pracovat vzdáleně je efektivní. Zaměstnanci jsou produktivní a výkonnější. Zaměstnavatelé mají méně starostí s odchody zaměstnanců, mohou najmout ideální kandidáty odkudkoliv, šetří na nájmech za kanceláře. Nicméně řídit tým nebo firmu na dálku nemusí být jen takto růžové, pokud se nevyvarujete chybám, které uvádíme v článku.

Pokračovat

👶 Jak vyspělý je váš distribuovaný tým na škále 1-5?

článek ze série Jak řídit firmu a tým na dálku 22. 05. 2020 14:22

Mnoho firem považuje přechod na vzdálený pracovní mód vyřešený tím, že si jejich zaměstnanci nainstalovali Zoom, mají přístup k firemnímu emailu a v lepším případě používají firemní kanál na Skypu. I tak se dá pracovat na dálku, ale je to to nejlepší, s čím firma mohla pro svoji distribuovanou práci přijít?

Pokračovat

🟥 4 rizika práce na dálku a jak je zvládnout

článek ze série Jak řídit firmu a tým na dálku 25. 07. 2020 12:27

Práce na dálku nabízí zaměstnancům ale i firmám mnoho výhod a zároveň umožňuje vykonávat práci, i když nemusí být možné pracovat z kanceláře. Nicméně je nutné si uvědomit, že práce z domova přináší rizika, která mohou ovlivnit produktivitu a zdraví pracovníků - myslete na tato rizika a omezte je pomocí správných nástrojů, metod, podpory a vzdělávání.

Pokračovat

 

💡 Už znáte CAFLOU®? CAFLOU je lehký firemní systém, se kterým řídíte výkon a ekonomiku své firmy a týmu 100% digitálně, i na dálku.

 

💡 Jak na přechod týmu k práci na dálku

článek ze série Jak řídit firmu a tým na dálku 06. 08. 2020 11:58

Studie ukazují, že kancelářští pracovníci pracující vzdáleně jsou v průměru o 13 % produktivnější než zaměstnanci pracující z kanceláři. K takovémuto nárůstu produktivity nicméně nedochází automaticky. Úspěšný přechod k práci na dálku vyžaduje pečlivý plán a také detailní pochopení potřeb zaměstnanců.

Pokračovat

💻 Které nástroje pro řízení týmu na dálku jsou pro Vás ty pravé?

článek ze série Jak řídit firmu a tým na dálku 13. 05. 2022 08:40

Ať už je to pro vás dobrá nebo špatná zpráva - trh v současnosti nabízí mnoho nástrojů pro vzdálenou správu týmu, možná až příliš mnoho.

I když je skvělé mít možnosti, příliš mnoho může být až ohromující. Porovnávat různé nástroje a snažit se pochopit, který je pro váš tým nejlepší, je samo o sobě výzvou. Abychom vám pomohli, sestavili jsme přehled různých typů nástrojů pro vzdálené řízení týmu. Seřadili jsme nástroje do různých kategorií, abyste si mohli vybrat přesně ten nástroj, který vyhovuje vašim potřebám. 

Pokračovat

📖 Praktický průvodce pro řízení týmu na dálku

článek ze série Jak řídit firmu a tým na dálku 20. 06. 2022 14:00

Může práce na dálku zničit pracovní produktivit a morálku ve vaší firmě? Podle rostoucího počtu výzkumů je pravděpodobnější opak. Možnost práce na dálku může snížit fluktuaci zaměstnanců, zlepšit produktivitu práce a dokonce i zvýšit spokojenost zaměstnanců. Zásadní je ovšem efektivní vzdálené řízení týmu. Zjistěte, jak se mohou připravit manažeři i jednotliví členové týmu a co vše to bude obnášet.

Pokračovat

🖥  Kam směřuje práce na dálku a hybridní práce v roce 2023 a dál

článek ze série Jak řídit firmu a tým na dálku 25. 10. 2023 13:30

Tzv. „lockdowny“ během celosvětové pandemie přiměly organizace k experimentaci s inovativními a flexibilnějšími způsoby práce. Začaly se prosazovat modely práce na dálku a jiné hybridní modely a většina zaměstnanců tento nový způsob práce ocenila. 

Některé studie také prokázaly, že práce na dálku zaměstnavatelům přímo prospívá; nejenže by firmy měly spokojenější zaměstnance – výzkum taky ukázal, že by mohli být dokonce produktivnější než jejich kolegové, kteří sedí v kanceláři.

Navzdory nadějím mnoha lidí se však flexibilní pracovní modely a rozvrhy začaly postupně tisícům zaměstnanců vzdalovat. Jak tedy nyní vypadá práce na dálku? Pojďme se podívat na podrobnosti. 

Pokračovat

🔒 Tipy na zabezpečení počítače na home office

článek ze série Jak řídit firmu a tým na dálku 31. 1. 2024 

Práce z domova je ceněnou zaměstnaneckou výhodou. Snižuje náklady a šetří čas spojený s dojížděním. Spolu se svobodou a flexibilitou s sebou ale přináší i rizika spojená s hackerskými útoky. Seznámíme vás proto se základními tipy a osvědčenými postupy, jak zabezpečit počítač při práci z domova.

Otázce bezpečnosti počítače na home office je třeba věnovat pozornost, protože domácí sítě a PC často nebývají tak dobře chráněné před hackerským útokem jako počítač ve firmě. Kybernetických nebezpečí existuje celá řada a my se v tomto článku zaměříme na ty nejčastější.

Pokračovat
Plavete v cash flow? Pak si pročtěte naše články v CAFLOU® akademii I - kontrolujte své cash flow

Trápíte se při řízení vaší firmy? Pak si pročtěte naše články v CAFLOU® akademii II - kontrolujte své podnikání