Jméno: Jakub Mikel, Pavel Juříček, Pavel Gebauer
Pozice: jednatelé
Název firmy: MAJAG (18 zaměstnanců)
Www: www.majag.cz
Obor: architektonické studio

„V Caflou už děláme skoro všechno.“

Čím se firma zabývá: Připravuje architektonické projekty široké škály staveb od obytných domů přes haly, hřiště a další sportoviště až například ke školám či výrobním objektům. Zakázky zpracovává kompletně od studie po prováděcí dokumentaci. 

Jaký má objem zakázek: Přibližně 50 projektů ročně, zadavatelem jsou nejčastěji rodiny nebo města a obce.

MAJAG je mladá, rychle se rozrůstající firma. Caflou používají všichni včetně externistů. Mohou díky Caflou pracovat efektivně kdykoli a odkudkoli. Pracovníci si měří čas strávený na projektu a mají v Caflou k dispozici všechny potřebné informace. K jednotlivým projektům přikládají komentáře, fotky, soubory. Vedení firmy má tak o práci i produktivitě týmu perfektní přehled.

Naplno využívají šablon projektů i automatizací a díky tomu pracují efektivněji. „Proces od cenových nabídek po vytvoření projektů a úkolů pro určitou část práce už máme plně zautomatizovaný,“ popisuje Pavel Gebauer. Ušetří tak spoustu rutinních úkonů a času.

V Caflou vytářejí nabídky i faktury, sledují výdělečnost projektů, mají přehled o příjmech a výdajích. „Analýza finanční stránky dřívějších projektů nám významně pomáhá při správném naceňování nových zakázek,“ objasňuje Pavel Gebauer. 

Sledují cashflow a na základě toho účinně finančně plánují. „Na základě historie dokážeme předpovídat náklady v rámci pololetí,“ dodávají jednatelé.

Jak firma roste, používá Caflou stále více. Postupně sem přesunuli většinu procesů a informací. „V současnosti už v Caflou děláme skoro všechno. Líbí se nám, že máme všechny informace na jednom místě,“ říká Jakub Mikel.
 

<< Zpět ke všem Případovým studiím