Jména: Vojtěch Mordovanec
Pozice: jednatel
Název firmy: Topimplynem, s. r. o.
Www: topimplynem.cz
Obor: plynoservis, topenářství a kominictví

„Caflou nám ohromně zjednodušilo manažerskou činnost.“

Čím se firma zabývá: Rodinná firma poskytuje služby v oblasti topenářství, kominictví a plynoservisu a zajišťuje bezproblémový technický chod topných systémů.

Kdo je typický zákazník: Společnost má široký záběr zákazníků, nejčastěji jde o správcovské firmy obytných domů a dalších vytápěných objektů, dále také nejrůznější firmy.

„S Caflou máme vše v jednom systému a na jednom místě. Z telefonu se kdykoli jednoduše dostanu k jakékoli informaci, kterou potřebuji,“ říká jednatel firmy Vojtěch Mordovanec. Dále vypočítává, že díky Caflou se jim urychlila fakturace, získali přehled o firemních financích a celkovém chodu firmy.

Caflou zvolili proto, aby se zbavili chaosu a věčného dohledávání informací, zavedli jeden systém pro všechny firemní procesy a měli platformu pro automatizaci rutinních firemních procesů. „Chtěli jsme, aby vše, co nemusí dělat člověk, člověk opravdu nedělal, a to Caflou splnilo. Například základní údaje firmy zadám jen jednou při založení zákaznické karty a pak už se všude propisují automaticky,“ oceňuje přínosy Caflou Vojtěch Mordovanec. Firemní procesy mají ve firmě zautomatizované po jednotlivých krocích od nabídky až k fakturaci.

Dále využívají projekty, ty rozdělí na úkoly a plánují je do kalendáře v Caflou. „Technici si na mobilu otevřou v Caflou kalendář a mají přehled o výjezdech i o tom, co mají dělat,“ popisuje jednatel firmy. „Chystáme se také přímo v Caflou měřit odpracovaný čas, zjednoduší nám to vykazování práce,“ dodává. Práci jim šetří i šablony projektů, které hojně využívají. „Projekt na pár kliknutí nastavíme přes připravenou šablonu.“ Ke každému projektu pak pracovníci přidávají dokumenty a fotografie. Evidované a hned po ruce mají takto ve firmě i smlouvy, které v Caflou snadno vyplňují prostřednictvím předdefinovaných atributů. „Je to velká úspora času. Pracovník tak vše potřebné vyplní, aniž by musel něco psát,“ říká Vojtěch Mordovanec.

V Caflou forma eviduje také vydané a přijaté faktury, do budoucna plánují přesunout do Caflou všechny procesy týkající se financí. „Chceme Caflou využít na maximum a mít vše lehce dostupné na jednom místě,“ shrnuje jednatel.
 

<< Zpět ke všem Případovým studiím