Jméno: David Škaroupka
Pozice: jednatel
Název firmy: ILIOS (50-60 zaměstnanců)
Www: https://ilios.cz/
Obor: rodinná firma se specializací na fotovoltaické elektrárny

„Automatizace v Caflou nám nahradí část pracovních sil.“

Čím se firma zabývá: Kromě dodávky a instalace fotovoltaických elektráren se specializuje také na tepelná čerpadla, chytré domácnosti a na celkové snížení energetické náročnosti objektů. 

Jaký má objem zakázek: Realizuje přibližně 450 projektů ročně, zakázky mají od domácností, firem i obcí.

Caflou používají ve firmě pracovnící od vedoucích po montéry, každý si systém přizpůsobí podle náplně své práce.

Firma v Caflou hojně využívá automatizace, ty významně přispívají k urychlení procesů ve firmě, ke zvýšení přesnosti a snížení chybovosti. Díky automatizacím pracovních procesů dokážou v menším týmu zpracovat mnohem více zakázek. „Například jméno zákazníka a jeho adresa se nám automaticky propíše až do 25 dokumentů,“ vypočítává David Škaroupka. „Ruční zadávání je pro člověka zbytečně náročné a může se snadno stát chyba.“

Automatizace mají nastavené tak, že po podpisu smlouvy (většinou elektronicky), se zakázka přesune prostřednictvím automatizace do Caflou. Tam se automaticky vytvoří a rozdělí úkoly s danou prioritou pro fakturantky, pro dotační specialisty a další pracovníky.

„Práce odsýpá, jednoduše a přehledně se dá kontrolovat práce a výkon týmu, můžeme také identifikovat a vyhodnocovat zádrhele a jejich příčiny,“ pochvaluje si David Škaroupka. „Externisté pak fakturují na základě automaticky vytvářených výkazů.“

U jednotlivých zakázek si pomocí Caflou hlídají příjmy a náklady, například za materiál. Projekt a jeho ziskovost pak zpětně analyzují a na základě toho dál plánují. „Můžeme tak vyhodnotit, který produkt je ziskovější, a dále s tím pracovat,“ říká David Škaroupka.

„Za největší přínos Caflou považuji urychlení procesů, přesnost, jednoduchost, přehlednost. Šetří nám čas i peníze,“ dodává jednatel firmy Ilios.

<< Zpět ke všem Případovým studiím