Jména: Lukáš Vydra
Pozice: jednatel
Název firmy: Autoservis Vydra
Www: autoservisvydra.cz
Obor: opravy automobilů

„Díky Caflou mám přehled o fungování firmy a automatizace mi šetří práci.“

Čím se firma zabývá: Nabízí široké spektrum servisních služeb pro osobní i užitkové automobily do 3,5 tuny.

Caflou si firma zvolila hlavně pro to, aby díky funkci sledování cash flow měla přehled o financích. Po počátečním nastavení a přizpůsobení platformy pro své potřeby využívají Caflou také pro projekty, měření času, výkazy a fakturaci. Rutinní práci jim šetří několik desítek automatizací. „Věnovali jsme čas důkladnému nastavení procesů, což chvíli trvá, ale má to velký význam, protože spousta věcí díky tomu funguje sama a nemusíme se o ně starat,“ pochvaluje si Lukáš Vydra. Automaticky se tak například odesílají e-maily zákazníkům o datu technické kontroly, systém také automaticky vystavuje, odesílá i upomíná faktury. „Nemusím hlídat, jestli máme zaplacené faktury, což mi strašně ulehčilo práci,“ dodává.

Automatizace používají i v pracovním procesu. Při příjmu zakázky se založí projekt, automaticky se mění jeho stav a přiřazují se úkoly včetně to-do listů. Výstupní kontrola vozu se třeba automaticky přiřadí jako úkol jinému pracovníkovi, než na zakázce pracoval. „Automatizace jsou skvělá věc, už nevím, jak bych to dělal bez nich,“ konstatuje Lukáš Vydra.

Veškeré informace – SPZ, číslo karoserie, fotografie při příjmu, vykázaný čas i díly ze skladu, které se na opravu používají – se shromažďují na jednom místě, a jsou tak kdykoli přístupné. Získají tak v reálném čase přehled o stavu zakázky i použitém materiálu, což jim usnadňuje plánování. Včas například zjistí, když oprava přesáhne odhadnutou cenu. K projektu si ve firmě také přidávají vlastní atributy, jako například najeté kilometry a další, podle kterých pak například filtrují.

Pro získání informací o výkonnosti pracovníků měří a vykazují odpracovaný čas, který následně převádějí do grafických reportů. I to přispívá k přehledu o fungování firmy a snazšímu plánování na základě reálných dat.

Pochvalují si, že se jim s Caflou neztratí žádná informace, vše je bezpečně uloženo na jednom místě, což přispívá k vyšší výkonnosti a efektivnosti.
 

<< Zpět ke všem Případovým studiím