V čem se liší a který je pro vás lepší?

Hlavní výhody Caflou

 1. Caflou je výkonný, propracovaný a komplexní systém, který vám pomůže s řízením celé firmy, včetně její ekonomické stránky.
   
 2. Caflou je silný systém, který se vyplatí. Nabízí pokročilé funkce, jako je přímé napojení na banku, automatické párování plateb, automatické upomínky faktur nebo skladové hospodářství již od nejnižšího tarifu. V porovnávaném středním tarifu pro deset uživatelů tak s Caflou získáte mnoho výkonných funkcí za výhodnou cenu (Kapr, 3399 Kč / 142 eur). Pro představu systém Lamael v Premium tarifu vychází cenově na 333 eur / měsíc (8300 Kč / 10 uživatelů / měsíc).
   
 3. U Caflou najdete pokročilé nástroje pro finanční řízení firmy i jednotlivých projektů. Systém pomáhá sledovat a efektivně plánovat příjmy, výdaje, rozpočty a cash flow jak pro celou firmu, tak i pro jednotlivé projekty, dodavatele nebo zákazníky.
   
 4. Caflou nabízí automatické párování plateb se všemi českými i evropskými bankami, a to online.
   
 5. Caflou má díky vlastnímu workflow engine velmi široké možnosti automatizace pracovních procesů, díky nimž ušetříte rutinní manuální práci, čas i peníze.
   
 6. Caflou propojuje obchodní, realizační a finanční procesy do jednoho celku, umožňuje řídit zakázky od nabídky přes projekty až po fakturu.
   
 7. Caflou vám zajistí efektivní řízení projektů, a to včetně podrobného vedení a evidování jejich finanční stránky, například položkových rozpočtů nebo sledování a plánování cash flow
   
 8. Caflou můžete propojit s množstvím dalších účetních a jiných aplikací, na které jste zvyklí, a pohodlně exportovat data z a do Caflou.
   

Prostředí a uživatelský komfort

Caflou i Lamael jsou české manažerské nástroje určené pro organizaci práce a správu firemní agendy. Po vizuální stránce jsou oba vyvedeny v příjemných, nerušivých barvách, uživatelské prostředí je jednoduché a graficky čisté. Lamael charakterizuje tradičně modrá barva s jednoduchou řadou ikon, Caflou nabízí atraktivní a moderní design s využitím jemných pastelových tónů, neutrální šedé a k očím šetrné zelené barvy. Oba nástroje také poskytují možnost personalizace podle potřeb uživatele.

Co se vám bude líbit na Caflou?

Prostředí Caflou je elegantní, v souladu se současnými trendy. Barevná paleta a uspořádání rozhraní působí profesionálně a vizuálně atraktivně, ve struktuře systému se snadno zorientujete. Design Caflou je totiž vytvořen tak, aby jeho ovládání bylo intuitivní a snadné, efektivně také propojuje jednoduchost s pokročilými funkcemi. Veškeré funkce a nástroje jsou přístupné na pár kliknutí, pracovat s Caflou tak zvládne prakticky každý. A pokud byste si opravdu nevěděli rady, je tu pro vás kdykoli online zákaznická podpora v češtině. 

Finance a fakturace

S Caflou i Lamaelem můžete sledovat rozpočet a náklady u jednotlivých projektů či úkolů. Umožní generovat výkazy odvedené práce s možností nastavení vlastních hodinových sazeb. Také oceníte možnost vytvářet a odesílat faktury přímo v aplikaci. Caflou také umí automaticky generovat pravidelné faktury a k určitému datu je odesílat, tuto funkci nabízí i Lamael.

Co se vám bude líbit na Caflou?

Caflou vám pomůže efektivně řídit finanční stránku jak projektů, tak i celé firmy, a to včetně sledování cash flow. Získáte tak perfektní přehled o veškerých příjmech a výdajích, budete si moci kdykoli zobrazit a spravovat finanční data, od projektových sazeb přes položkové rozpočty u projektů až ke globálním rozpočtům a projektovému a firemnímu cash flow. Caflou také umožňuje efektivně pracovat s finančními KPI. Veškeré finance si zobrazíte v souvislostech. Na Caflou se můžete spolehnout i při finančním plánování, nabídne vám například porovnání různých možných scénářů vývoje cash flow

S Caflou získáte také pokročilé funkce pro fakturaci už v nejnižším tarifu. Při tvorbě faktury například zkontrolujete na jeden klik i platební morálku daného klienta za posledních 12 měsíců. Caflou za vás ohlídá také splatnost faktur. Vydané i přijaté faktury můžete v Caflou automaticky párovat s bankovním účtem (a to ze všech českých i Evropských bank) a pro evidenci přijatých faktur máte k dispozici funkci vytěžování dat z faktur pomocí umělé inteligence.

Automatizace

Caflou i Lamael udělají některé rutinní manuální úkony automaticky za vás. Oba systémy umožňují například vytvářet šablony projektů a úkolů nebo duplikovat účetní doklady. Automaticky vyplní potřebné údaje nebo dokážou automaticky vytvářet a pravidelně odesílat opakované faktury. 

Co se vám bude líbit na Caflou?

Caflou navíc disponuje silným a propracovaným nástrojem pro automatizace firemních procesů. Používá vlastní workflow engine, pomocí kterého si nastavíte podmínky a akce, které robot vykonává za vás. Například mění stavy, zodpovědnosti, zvyšuje priority, notifikuje nebo posílá e-maily či automaticky vytváří úkoly, projekty nebo nabídky ze šablon. V rámci Ganttova diagramu také můžete pracovat se závislostmi úkolů, což vám výrazně pomůže s plánováním. Díky automatizacím také předejdete chybám při ručním zadávání dat, což vám ušetří práci, nervy i čas.

Kromě automatizace práce a rutinních úkolů získáte s Caflou také možnost automatizace finančních procesů. Caflou nabízí funkci automatického odesílání upomínek u faktur po splatnosti, takže to můžete pustit z hlavy a věnovat se produktivní práci. Caflou také umí automaticky párovat pohyby na českém i evropském bankovním účtu s fakturami a platby se následně, taktéž automaticky, promítají cash flow. A určitě oceníte i automatické vytěžování faktur pomocí umělé inteligence nebo automatické generování grafických reportů z dat uložených v Caflou.  

Projektové řízení 

Caflou i Lamael vám pomůžou vytvářet a spravovat projekty. V Caflou lze nastavit odhadovaný čas i celkový finanční rozpočet potřebný pro projekt či úkol, stejně tak v Lamaelu. Oba systémy nabízejí sledování projektů na nástěnce Kanban či v Ganttově diagramu a upozorní vás na překročení časové dotace i rozpočtu. Pro Lamael však nejsou projekty nejsilnější stránkou, profiluje se více jako CRM, pro Caflou jsou výkonné nástroje pro řízení projektů včetně finanční stránky jednou z priorit.

Co se vám bude líbit na Caflou?

V Caflou můžete řídit projekty komplexně, a to i po finanční stránce, nad rámec pouhého vykazování hodin a sledování rozpočtu. Můžete využít položkové rozpočty i sledovat, řídit a plánovat cash flow projektů. Hodit se vám bude také evidence skladových pohybů v rámci projektu, nákladů na cesty či spotřebovaného materiálu. Zakázky v Caflou můžete zobrazit ve dvou typech Ganttova diagramu – aktivity můžete sledovat i optimalizovat buď v nadprojektovém diagramu, nebo si snadno přepnout na detailní diagramy každého jednotlivého projektu. Úkoly můžete provázat a vytvořit mezi nimi závislosti a vazby. Využít můžete i WBS pro vytvoření struktury projektu nebo s pomocí umělé inteligence vytvářet milníky projektů nebo to-do listy.

💡Tip: Tápete v řízení projektů? Máte problém dovést své projekty a týmy k úspěšným koncům a splněným cílům? Podívejte se na Caflou sérii Jak efektivně řídit projekty

Komunikace a integrace

Caflou i Lamael nabízejí možnost propojení s vaší e-mailovou schránkou, e-maily tak můžete posílat rovnou z aplikace. V Lamaelu lze přímo z e-mailu vytvářet úkoly a tuto funkci najdete i v Caflou. Obě platformy nabízejí možnost hlasového zadávání komentářů, respektive poznámek a komunikaci v týmu u obou usnadní vestavěný chat, v Caflou lze audio zprávu automaticky pomocí umělé inteligence převést na text.

Co se vám bude líbit na Caflou?

Caflou můžete propojit s množstvím dalších aplikací, na které jste zvyklí, například s účetními programy Abra Flexi, Pohoda, Money S3 nebo iÚčto a s mnoha dalšími. Celý seznam najdete zde>>.
Caflou také umožňuje přímé napojení na bankovní účty ve všech evropských bankách pro párování plateb. Efektivně komunikovat v týmu a s klienty pak v Caflou můžete vedle chatu a e-mailu také prostřednictvím zabudovaného nástroje pro videokonference Caflou Meet. Pro vytváření textů a obsahu můžete v Caflou využít napojení na ChatGPT.

Verdikt

Pokud hledáte vhodný systém pro organizaci své práce nebo menšího týmu, nevyužili byste pokročilé automatizace pracovního procesu nebo integrace s dalšími nástroji, řídit projekty vám stačí spíše triviálně a nepotřebujete ani firmu dopodrobna řídit finančně, bude pro vás Lamael příjemným řešením.

Jestliže se však poohlížíte po komplexním a zároveň intuitivním firemním systému, který disponuje vyspělými nástroji pro finanční řízení, řízení projektů a pokročilými možnostmi automatizace v pracovním procesu a pomůže vám efektivně řídit celou firmu z ekonomického hlediska, zvýšit produktivitu a ušetřit čas, doporučujeme sáhnout po Caflou.

 

Podívejte se také na přehledné porovnání dalších systémů >>