V čem se liší a který je pro vás lepší?

Proč se vám bude líbit Caflou

 1. Caflou je komplexní systém, který vám pomůže s řízením celé firmy, včetně její ekonomické stránky.
   
 2. Caflou nabízí pokročilé nástroje pro finanční řízení projektů i firmy, umožňuje sledovat a efektivně plánovat příjmy, výdaje, rozpočty a cash flow jak pro celou firmu, tak i pro jednotlivé projekty, dodavatele nebo zákazníky.
   
 3. Caflou propojuje obchodní, realizační a finanční procesy do jednoho celku, umožňuje řídit zakázky od nabídky po fakturu.
   
 4. Caflou nabízí automatické párování plateb se všemi evropskými bankami.
   
 5. Caflou poskytuje výkonné funkce pro hladké a efektivní řízení projektů, které vám ušetří čas, nervy i peníze.
   
 6. Caflou má vlastní propracovaný nástroj pro fakturaci, takže se obejdete bez napojení na další aplikace. Fakturační proces můžete v Caflou plně automatizovat.
   
 7. Caflou lze používat pro příjem e-mailů, odesílání e-mailů, (automatické či ruční) zařazení e-mailů pod firmy, do projektů nebo úkolů. Z e-mailů lze také vytvářet novou firmu, projekt, úkol apod. Schránku lze také sdílet s vybranými kolegy.
   

 

Řízení firmy

Caflou i Raynet jsou moderní, intuitivní a přehledné nástroje pro efektivní organizaci práce a hladkou komunikaci s kolegy i se zákazníky. Můžete s nimi podrobně sledovat a řídit veškeré obchodní aktivity. Důležité informace máte na jednom místě na pár kliknutí. Oba systémy jsou dostupné kdykoli a odkudkoli, z počítače i telefonu. 

V čem se Caflou liší?

Caflou je komplexní manažerský systém, který vám díky pokročilým nástrojům pomůže efektivně řídit nejen celou firmu jak po obchodní, tak i po realizační a finanční stránce. Nabízí propojení obchodních procesů s plnohodnotným řízením projektů a také s procesy finančními a poskytne vám tak perfektní přehled o celkovém hospodaření firmy. Hlídat můžete i vytížení týmu, realizaci a stav jednotlivých projektů i čas strávený prací pro jednotlivé klienty. Umožní vám sledovat firemní i projektové cash flow, rozpočty a na základě těchto informací účinně plánovat investice.

Rozpočty a finance

Caflou i Raynet nabízejí evidenci nákladů a sledování ziskovosti u jednotlivých projektů, obchodních případů nebo produktů. Snadno s nimi budete sledovat celkový náklad na projekt nebo obchodní případ i předpokládaný zisk. Raynet vám nabídne přehledně graficky zpracované analýzy, zobrazit můžete ziskovost obchodních případů, vývoj zisku nebo úspěšnost jednotlivých obchodníků. Přepínat lze mezi grafy a tabulkovým zobrazením. Snadno exportovatelné přehledy i grafy nabízí i Caflou a umožňuje také řídit, sledovat a plánovat finance, ziskovost a cash flow u jednotlivých projektů a zákazníků nebo vytvářet položkové rozpočty projektů.

V čem se Caflou liší?

Caflou vám umožní přehledně sledovat a řídit výdaje, příjmy a spravovat rozpočty nebo cash flow nejen projektů, ale celé firmy. Veškeré finance si zobrazíte v souvislostech, vše máte na jednom místě, od nabídek po faktury. Caflou vám také pomůže s efektivním plánováním cash flow. Caflou také můžete propojit s bankovním účtem v českých i evropských bankách, párovat bankovní platby s fakturami nebo sledovat, jak se do cash flow promítají platby v reálném čase.

Fakturace a integrace

Caflou i Raynet nabízejí možnost integrace s účetními programy, například Abra Flexi, Pohoda nebo Money S3 a s dalšími běžnými aplikacemi. Např. k napojení na e-mail a vytváření úkolů, projektů, kontaktů atd. přímo z e-mailu Raynet používá sympatickou funkci „e-mailové asistentky“, která automaticky zpracovává e-maily, zatímco do Caflou můžete svou schránku přímo připojit a Caflou používat plnohodnotněji jako e-mailového klienta. 

V čem se Caflou liší?

Caflou nabízí kromě napojení na účetní systém, na který jste zvyklí, i vlastní nástroj pro fakturaci. V Caflou tak můžete faktury snadno vytvářet, a to i přímo v projektech, třeba i z nabídek, objednávek, výkazů či trackovaného času. Caflou umožňuje vytvářet faktury automaticky a automaticky je také k určitému datu rovnou odesílat. Faktury z Caflou můžete exportovat do nejčastějších účetních programů. Caflou má také přímé napojení na vaše bankovní účty ve všech evropských bankách, vydané i přijaté faktury tak můžete párovat s bankovním účtem a platby v reálnem čase promítnout do cash flow. 

Projektové řízení a vztahy se zákazníky

S Caflou i Raynetem získáte okamžitě kompletní přehled o klientech i dodavatelích, prohlédnete si historii vztahů s nimi a veškeré dokumenty, můžete také zadávat úkoly nebo plánovat schůzky. Užitečná je u obou systémů nabídka nejrůznějších analýz a statistik, pro které si nastavíte vlastní filtry. 

Raynet se přímo specializuje na řízení obchodu. Kromě propracovaného CRM zde tak oceníte i kalendář, v němž můžete rovnou vytvářet obchodní případy. Lze také posouvat úkoly a další aktivity v čase a měnit jejich termíny. Jednotlivé obchodní případy můžete zobrazit a spravovat na přehledné nástěnce nebo zvolit obchodní seznam. Tyto funkce ocení menší obchodní tým, který nevyužije pokročilé a výkonné nástroje (např. Salesforce či Microsoft Dynamics). Caflou nabízí pokročilé funkce pro projektové řízení, pro řízení a plánování projektů a úkolů. Pro plánování můžete využít Ganttův diagram, nástěnky Kanban, WBS nebo přehledné tabulky, ve kterých si zobrazíte pro vás potřebné informace. 

V čem se Caflou liší?

V Caflou z jednoho místa spravujete zakázky i po finanční stránce. Efektivně můžete předpovídat budoucí prodeje a jejich dopad na cash flow firmy nebo čerpání firemních rozpočtů. Přímo z projektu v Caflou jednoduše vytvoříte nabídky, smlouvy, objednávky i faktury. K dispozici máte i nastavitelné hodinové sazby a vykazování či měření času u jednotlivých projektů. Využít můžete automatizace obchodního procesu a ušetřit tak ruční práci, od vytváření úkolů po fakturaci, a to bez nutnosti integrace s dalšími nástroji. Rozdílové jsou i sofistikované projektové funkce jako již zmiňovaný Gantt, WBS nebo třeba položkové rozpočty.

💡Tip: Tápete v řízení projektů? Máte problém dovést své projekty a týmy k úspěšným koncům a splněným cílům? Podívejte se na Caflou sérii Jak efektivně řídit projekty

Verdikt

Raynet je ideální řešení pro menší obchodní tým, kde obchod nemusí být napojen na další firemní procesy, jako je projektové řízení, fakturace, párování s bankou nebo řízení týmu. Pokud však hledáte komplexní firemní systém, který vám pomůže efektivně řídit celou firmu a zakázky, včetně ekonomického hlediska, zvýšit produktivitu a ušetřit čas, bude pro vás vhodnější volbou Caflou.

 

Podívejte se také na přehledné porovnání dalších systémů >>