<< Zpět do Vzdělávacího centra

Přijde vám do emailu např. poptávka od zákazníka a potřebujete ji rychle začít řešit? Přepošlete ji přímo z emailu do Caflou, kde se z emailu založí úkol nebo projekt

Jak to funguje? Email prostě přepošlete na adresu vas-ucet@project.caflou.com pro založení projektu nebo vas-ucet@task.caflou.com pro založení úkolu. Část emailové aresy "vas-ucet" nahradíte názvem vašeho účtu takto:

Adresa pro založení úkolu nebo projektu

, tedy např. pro účet "Fabrika s.r.o." je www adresa účtu v Caflou app.caflou.cz/fabrika-s-r-o a email pro založení projektu bude fabrika-s-r-o@project.caflou.com a pro úkol fabrika-s-r-o@task.caflou.com.

Úkol nebo projekt může založit pouze takový uživatel účtu, která má právo vytvářet (nezařazené) úkoly nebo projekty. Caflou ověří takového uživatele podle emailu (email odesílatele požadavku se schoduje s emailem některého z uživatelů účtu (a nesmí jít o alias).

Role na projektu nebo úkolu:

  • Úkol můžete také přímo přiřadit kolegovi, stačí jako druhého adresáta emailu vložit email kolegy z účtu Caflou (pozor, ne do kopie), který má být přiřazenou osobou u úkolu. Odesílatel je zadavatelem úkolu.
  • Projekt bude mít odesílatele emailu jako projektového manažera, ale pokud jako druhého adresáta emailu vložit email kolegy z účtu Caflou (pozor, ne do kopie), ten bude pak spolupracujícím na projektu.

Ukázka emailu s projektem

 

💡 Tip: Úkol lze zařadit automaticky do projektu

Pokud do předmětu emailu uvedete ID projektu z Caflou ve formátu #12345#, pak se úkol automaticky zařadí do daného projektu. ID projektu najdete v detailu projektu (na nástěnce projektu) nebo v url projektu (např. https://app.caflou.cz/vas-ucet/projects/12345).

Předmět emailu pak může např. vypadat takto: Objednávka školení #12345#

Odesílatel emailu musí mít právo vytvářet v daném projektu úkoly, aby by lúkol do projektu zařazen.