<< Zpět do Vzdělávacího centra

Vaši zákazníci mohou platit za faktury, které jim vystavíte, online platbou (např. platby platební kartou jsou nejčastěji používanou možností), díky čemuž je transakce okamžitá, a tedy mnohem rychlejší než převod prostředků z bankovního účtu a tedy i výhodnější pro cashflow vaší firmy.

Níže je náhled faktury, u které zvolíte možnost online platby, na faktuře přibude tlačítko "Zaplatit", které spustí proces platby:

...po kliknutí na tlačítko "Zaplatit" se zobrazí formulář platby, ten se liší pro PayPal a Stripe: 

Jak aktivovat možnost online platby

Abyste mohli přijímat platby prostřednictvím online plateb, je třeba vlastnit účet u: 

Pokud takový účet nevlastníte, můžete si jej vytvořit v rámci nastavení online plateb. My doporučujeme vytvořit si účet předem.

💡 Všechny platby zpracované prostřednictvím online platebního systému (PayPal nebo Stripe) budou vždy připsány na účet online platebního systému (a na váš účet v něm), žádná platba ani poplatek nejdou společnosti CAFLOU.

Online platby nastavíte v Nastavení dokladů v sekci Online platby přidáním nového připojení:

Zadejte si název propojení a vyberete typ propojení (PayPal nebo Stripe) a kliknete na Uložit:


Poté bude spuštěn proces ověřování. Proces bude vypadat jinak pro PayPal a Stripe a také pokud již máte účet nebo ne, nicméně oba systémy vás provedou procesem připojení a ověřování tak, aby byl co nejplynulejší:

Set up online payments

Pozn.: Během připojení může být zmíněn subjekt "Petr Macek & Co. s.r.o.", ke kterému připojujete svůj platební účet PayPal/Stripe. "Petr Macek & Co. s.r.o." jsme my, kteří provozujeme CAFLOU.

Po dokončení procesu bude nové připojení ve stavu „Připojeno“. Pokud připojení nebylo dokončeno, budete mít vždy možnost jej obnovit a ukončit.

Jak používat online platby ve fakturách

Po nastavení online platebního spojení (s PayPal nebo Stripe) jej můžete začít používat pro vámi vystavené faktury. Máte na výběr ze 2 možností ve formuláři vystavené faktury:

  1. povolíte pouze online platby = vaši zákazníci musí takovou fakturu zaplatit online platbou (např. platební kartou), na faktuře je pouze možnost „Zaplatit“ a nikoli údaje o bankovním účtu
  2. umožníte online platbu jako volitelnou alternativu k jiným platebním možnostem (např. převod z účtu) = v tomto případě zákazník uvidí na faktuře údaje o vašem bankovním účtu a také možnost „Zaplatit“ prostřednictvím online platby

Volba 1:

Volba 2:


Po výběru možnosti online platby a uložení, se na faktuře zobrazí tlačítko „Zaplatit“. Fakturu můžete kdykoli sdílet přímo od společnosti Caflou prostřednictvím e-mailu nebo sdílet odkaz na fakturu nebo si fakturu stáhnout ve formátu PDF.

Jak poznám, že byla faktura uhrazena?

Poté, co zákazník dokončí transakci (tj. zaplatí fakturu), systém automaticky označí fakturu jako zaplacenou. V protokolu změn faktury také vidíte, kdy byla uhrazena a vidíte ID této konkrétní platby (která odpovídá ID platby v připojeném online platebním systému, PayPal nebo Stripe), což usnadňuje křížový odkaz na fakturu a transakci.

Kde najdu platby za své faktury a kde budou peníze uloženy?

Všechny transakce budou vždy zaznamenány v online platebním systému (PayPal nebo Stripe).

💡 Všechny platby zpracované prostřednictvím online platebního systému (PayPal nebo Stripe) budou vždy připsány na účet online platebního systému (a na váš účet v něm), žádná platba ani poplatek nejdou společnosti CAFLOU.