<< Zpět do Vzdělávacího centra

Pokud chcete integrovat váš Caflou kalendář do vašeho Google kalendáře tak, aby docházelo k automatické synchronizaci, máte nyní 2 možnosti:

  1. pomocí automatické synchronizace v reálném čase oběma směry (Caflou <> Google)
  2. pomocí iCal URL (tuto možnost lze použít i pro integraci s jinými kalendáři, než je Google kalendář, pokud tyto podporují import pomocí URL, tato integrace je jednostranná = Caflou > externí kalendář)

Postupujte takto:

1. Oboustranná integrace s Google kalendářem

Jděte do možnosti "Export" a vyberte volbu "Google Calendar":​

export Caflou kalendáře do Google

​V dalším kroku si kalendář pojmenujte a uložte:​

Pojmenování Google kalendáře

​V následném kromu může Google vyžadovat ověření vašeho Google účtu. Po ověření je hotovo, kalendář z Caflou uvidíte mezi vašimi Google kalendáři (může být nutný refresh stránky):​

Caflou kalendář mezi Google kalendáři

​Pokud např. přidáte schůzku do Google kalendáře (pozor, je třeba událost umístit do připojeného kalendáře), zobrazí se ihned v Caflou kalendáři, pokud změníte termíny úkolů (z Caflou) přes Google kalendář, změny termínů se opět ihned zobrazí v Caflou kalendáři. To samé opačným směrem z Caflou do Google kalendáře. (Pozn.: pokud cokoliv smažete v Google kalendáři, nedojde ke smazání objektu z Caflou)

☝ Caflou v Googlu vytvoří kalendář, který odpovídá aplikovanému filtru v Caflou kalendáři v momentu vytvoření propojení. Tedy např. můžete aplikovat filtr pouze na úkoly nebo pouze na události, ve filtru můžete zvolit, zda chcete vidět jen konce úkolů či projektů nebo celé trvání a cokoliv máte právě ve filtru, se bude synchronizovat s Google kalendářem. Počet propojení je neomezený, tedy můžete si vytvořit  různé "pohledy" podle konkrétní potřeby.

2. Integrece pomocí iCal URL

​Jděte do možnosti "Export" a vyberte volbu "iCal URL":​

Integrace kalendáře pomocí iCal URL

Zkopírujte URL:​

Export kalendáře přes URL

​V Google kalendáři zvolte možnost "Přidat kalendář kolegy" a "Pomocí adresy URL":​

Přidat kalendář pomocí iCal URL

Vložte zkopírovanou URL a přidejte kalendář:​

Vložit url

​Chvíli počkejte (10-20 vteřin), obnovte obrazovku s Google kalendářem a kalendář z Caflou bude nově integrován do Google kalendáře:​

Nový kalendář