Majitelům malých firem často chybí představa, co znamená začít s plánováním cash flow, jak se do toho pustit, co jsou ty první kroky. Je to mnohdy obava z neznámého procesu, a tak třeba raději ani nezačnou. Majitelé firem si neuvědomují, že potřebné informace už mají někde ve firmě a jen je musí dát do kupy a "na papír". A že minimálně pro začátek to nemusí být raketová věda. 

🎓 Video rozhovor v rámci CAFLOU akademie přináší CAFLOU® - český cash flow software, ve spolupráci se skupinou Podnikatelé a živnostníci - výměna zkušeností

Abychom zmírnili obavy majitelů firem z plánování cash flow, povídali jsme si s Pavlínou Vančurovou právě o těch prvních krocích, co je potřeba a jak to dát na papír, abych si vytvořil plán cash flow

💡 Už jste zkusili CAFLOU® - lehký firemní systém, se kterým řídíte výkon a ekonomiku své firmy a týmu 100% digitálně, i na dálku?

📖 Připravili jsme také v rámci CAFLOU akademie užitečné e-booky nebo video rady, na které se můžete podívat na odkazech níže:

 

Rady připravila a na dotazy Petra Macka (CAFLOU) v rozhovoru odpovídala Ing. Pavlína Vančurová, Ph.D. ze společnosti  Padia

Ing. Pavlína Vančurová, Ph.D.

Pavlína je specialistkou na ekonomiku firem ze společnosti PADIA, s.r.o. (znáte ji z naší Caflou akademie) a společně se snažíme pomoci vám rozšířit znalosti v oblasti řízení peněžních toků v malých a středních firmách. 

Pavlína se ve své praxi věnuje ekonomickému poradenství v oblasti finančního řízení a nastavování controllingu ve firmách různých oborů a velikostí. V roce 2011 spoluzakládala poradenskou společnost PADIA, kde působí jako školitelka a interim finanční ředitelka pro řadu klientů. Čerpá rovněž ze zkušeností z pozice výkonné ředitelky mezinárodní konzultační firmy. Působila jako univerzitní pedagog a je autorkou řady odborných publikací.