Pokud u nás evidujete přijaté faktury a chcete si urychlit následné zadávání plateb do bankovnictví, pak máme nově u faktur možnost exportovat faktury do bankovnictví jako hromadný příkaz k úhradě, tzv. ABO platby. (funkce jenyní v beta verzi)

📺 Na funkci se můžete podívat zde:

Exporty máme vyzkoušené u Fio banky (viz video), nicméně nabízíme i exporty pro ČSOB, ČSAS, RB a KB (k dispozici pouze v MojeBanka Business).

👉 Pokud některou z těchto bank máte a v ní podnikatelský účet (funkce je zpravidla dostupná jen u firemních účtů), budeme rádi, pokud export vyzkoušíte a dáte nám vědět, že je vše v pořádku - netřeba platby provést, stačí pouze soubor načíst a u jednotlivých příkazů zkontrolovat:

  1. protiúčet
  2. datum splatnosti
  3. částku
  4. VS
  5. zprávu pro příjemce

Zde ještě pár informací:

  • exportujeme pouze faktury se způsobem úhrady "Převodem"
  • ignorují se koncepty faktur (např. po vytěžení)
  • pole AV (zpráva pro příjemce) se vyplní názvem faktury
  • funkce je použitelná pro vnitrostátní platby (ČR->ČR, případně SR->SR), ve faktuře je nutné číslo účtu ve formátu číslo/banka (např. 123123/0800)
  • lze exportovat i vydané faktury (pro nastavení inkasa) - v takovém případě je nutné u zákazníka (záložka Doklady ve formuláři u dané firmy) uložit existující číslo účtu, pokud u dané firmy účet ještě není.

Věříme, že se vám novinka bude líbit a předem děkujeme za jakoukoliv zpětnou vazbu.

Tip: Podívejte se také, jak vytvořit jednoduchý proces (workflow) schvalování faktur/dokladů